Artık herkes James Bond! 1

Eskiden sadece James Bond filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bir sürü enteresan elektronik alet, artık İnternet üzerinden herkes tarafından kolayca satın alınabiliyor. Bunlar genellikle asıl kullanım amaçlarından çok daha farklı kisveler altında satılıyor. Örneğin “Windows şifrenizi mi unuttunuz mutlaka bu ürünü almalısınız” deniliyor. Fakat bu ürünü alan kişinin asıl amacı tabii ki başkasının bilgisayarına izinsiz girebilmek.

Dolandırıcılar, kendi amaçları doğrultusunda kullanmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Hemen her gün bir çok insanın dolandırıldığını duyuyoruz. Kötü niyetli insanların oyununa gelmemek için, bu tür cihazlarla neler yapılabildiğini bilmemiz lazım ki, ona göre önlem almaya çalışalım. Tabii bunlara her gün bir yenisi eklendiği için takip etmek mümkün değil, fakat yine de birkaç örnek vermek mümkün.

 

Bu minik cihaz klavyenin kablosunun PS2 girişine takıldıktan sonra bilgisayara bağlanıyor. Hiçbir ek yazılım kurmaya gerek kalmadan, bilgisayarda yazılan herşeyi kaydediyor.

Bond_001

 

Görünüşte sıradan bir USB belleğe benzeyen bu cihaz, hangi bilgisayara takılırsa onun artık internet üzerinden başka bilgisayarların erişimine açılmasını sağlıyor.

Bond_002

 

Bu saat ise aslında gece bile kayıt yapabilen 12 MP’lik çözünürlüğe sahip bir kamera.

Bond_003

 

Sakın bunun basit bir tükenmez kalem olduğunu düşünmeyin. Aslında bir tükenmez kalem olduğu doğru. Fakat bununla yazılan yazılar kısa bir süre kayboluyor ve herhangi bir şekilde tekrar görmek de mümkün olmuyor. Sözleşmelerde ve resmi belgelerde imza atanların her türlü kötü niyetli kullanımına açık bir ürün.

Bond_004

 

Bu ürün ise cep telefonuna bağlanıyor ve sesinizi değiştirmeye yarıyor.

Bond_005

 

Uydu antenine benzeyen bu cihaz ise 90 metre içinde istenilen her türlü konuşmayı dinlemenizi sağlıyor.

Bond_006

0 yorum yapılmış

Bu yazı için bir yorum yapın

Bu yazı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir