[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bazen şirketlerde “yeniden yapılanma” adı altında bir hareketlenme olur. Genellikle bu, birilerinin işten çıkartılma sürecinin başlayacağını gösterir. Fakat bazen gerçekten de yeniden  yapılanma olur. Böyle durumlarda, en zor konularından biri, departmanınız için bir isim bulmaktır. Bu öyle bir isim olmalıdır ki, hem çok fazla iş yapmamanızı sağlamalı hem de şirket için hayati bir önem taşıdığınız havasını yaratmalıdır. Bu arada seçtiğiniz isim, şirketinizin elde ettiği herhangi bir başarıdan kendinize pay çıkarmanızı sağlayacak kadar da belirsiz olmalıdır. Uzmanlık alanınıza bağlı olarak, aşağıdaki listeden rasgele seçtiğiniz kelimelerle, çok havalı görünen birçok isim üretebilirsiniz:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Enformasyon
Pazarlama
Teknoloji
Ürün
Geliştirme
Kanal
Uygulama[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Geliştirme
Kullanıcı
İletişim
Gelişmiş
Promosyon
Multimedya
Ağ[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Data
Araştırma
Hizmet
Destek
Programlama
Telekomünikasyon[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ben yukarıdai sözcük listesinden aşağıdaki isimleri ürettim. Bu hayali departmanlar ne iş yapar hiçbir fikrim yok. Ama gerçekten de çoğu kurumda ne yaptıklarını kimsenin anlamadığı böyle departmanlar yok mu?

Gelişmiş enformasyon ve data hizmetleri destek departmanı, data hizmetleri geliştirme ve araştırma departmanı, Multimedya kullanıcısı ağı geliştirme destek departmanı, Ürün ve kanal geliştirme hizmetleri araştırma departmanı, pazarlama iletişimi ve promosyon ürünleri destek departmanı…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Doğan Kitap ve İnkılap Yayınevi tarafından üç kitabı yayımlandı. Eğlenceli Türk Tarihi isimli kitabı üç baskı yaptı. Akşam, Tercüman, Vatan ve Posta gazetelerinde yazar olarak çalıştı.

0 yorum yapılmış

Bu yazı için bir yorum yapın

Bu yazı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir