Geçmişi değiştiremezsiniz ama... 1

Hayat belli bir noktada durup kalmıyor; sürekli ileri doğru akıyor. Ne kadar pişman da olsak ne kadar düzeltmeye de çabalasak geriye dönüp bir saniyeyi bile değiştirmemiz mümkün değil. Bu yüzden yapılacak en iyi şey, geçmişi geçmişte bırakmak ve en azından geleceği daha güzel yapmaya çaba sarf etmek olacaktır. 

Yaptığınız hatalar artık geçmişte kaldı. Bunları değiştirmek mümkün değil. Bunları kabullenmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Ama şunu yapabilirsiniz: Bunlardan ders alabilirsiniz. Bunları hata olarak görmekten vazgeçip, bir deneyim olarak görebilirsiniz. 

Küçükken merak edip elinizi ateşe soktunuz ve canınız yandı. Hataları da böyle görebilirsiniz. Yaptığınız eylem size acı vermiş olabilir. Bundan ders almayı başarırsanız, en azından aynı hatayı bir kez daha tekrarlamazsınız.

 

Yazı için kullanılan görsel FREEPIK’ten alınmıştır. Designed by Mindandi

2 yorum yapılmış
  • Barış Özkök
   Barış Özkök says:

   Haklısınız…. Bana ait bir söz değil. Ben de çok emin değilim ama yanlış hatırlamıyorsam, Lego Ninjago çizgi filminde duymuştum. Oğlum sayesinde bir sürü çizgi film seyrediyorum. Bazen böyle faydaları da oluyor işte 🙂

   Cevapla

Bu yazı için bir yorum yapın

Bu yazı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir