On yıl önce Kodak marka bir fotoğraf makinesiyle dijital fotoğrafçılık dünyasına adım atmıştım. 3.1 MP çözünürlüğe sahip bir makineydi. İki tane kalem pille çalışıyordu. Fakat öyle her kalem pili de kabul etmiyordu, illa kaliteli marka istiyordu.

O sıralarda Tercüman Gazetesi‘nde Her Yerin Bir Hikayesi Var isimli günlük bir köşe hazırlıyordum. Fotoğraf makinesini daha yeni almıştım. Fatih’e gidip birkaç tarihi eserin fotoğrafını çekmeye karar verdim ve yola çıktım.

Üçüncü fotoğrafı çekmiştim ki, makinenin pili bitti. Etrafta zaten pek bir bakkal, market, vs. de yoktu. Sırayla hepsine girip sormaya başladım. Fakat bunlarda Zamzung, Soni, Turacell gibi markalardan başkasını bulmak mümkün değildi. Çaresiz bunlardan birini aldım. Fakat bırakın fotoğraf çekmeyi, makinenin açılmasına bile yetmedi. Hava da kararmak üzere olduğundan ben de sadece üç kare fotoğraf ile geri döndüm.

Geçen gün bu fotoğraf makinesini eski eşyalarım arasında görünce, Fatih’teki o gün aklıma geldi. Umarım o gün çektiğim üç kare fotoğrafı da bir ara bulur ve burada yayımlarım.

One response

  1. 10 yıl önce 3.1 MP’Lik fotoğraf makinesiyle çektiğiniz fotoğraf gazetede yayınlanmış…. Bugün Face’e bile koyamazsınız. Hey gidi günler heeeeey.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir